POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Sprzęt niezbędny w pracy dekarza

Materiał partnera:

Wykonywanie zawodu dekarza nie należy do zbyt popularnych zajęć. Solidnych specjalistów brakuje nie tylko w naszym kraju, ale również w pozostałych częściach Europy. To jednak ma również swoją dobrą stronę. Ci, którzy zdecydują się kształcić w tym kierunku, mogą w późniejszym czasie liczyć na bardzo dobre zarobki, sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych w sezonie. Same umiejętności to jednak dopiero pierwszy z elementów. W pracy dekarza nie może bowiem zabraknąć również profesjonalnego wsparcia w postaci odpowiedniego sprzętu i maszyn. Te najważniejsze z nich zostały opisane poniżej.

Winda dekarskaPrace na wysokościach i budowa lub naprawa dachów - to główne zajęcia dekarza. Poza tym, to on często zajmuje się montażem paneli fotowoltaicznych czy kładzeniem różnego rodzaju pokryć dachowych. Dodatkowo w zakresie kompetencji specjalisty tego typu leży również konserwacja dachów. Każda z tych czynności wymaga użycia odpowiednich materiałów. Ich samodzielne wniesienie na najwyższą kondygnację budynku bardzo często bywa trudne lub wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji z pomocą dekarzowi przychodzą windy dekarskie, czyli specjalne maszyny o udźwigu wynoszącym nawet kilkaset kilogramów, które w kilkanaście-kilkadziesiąt sekund przetransportują materiał niezbędny do wykonania prac.

Zsyp do gruzuKolejny element, który przydaje się nie tylko w codziennej pracy dekarza, ale również na niejednej budowie. Remont budynku bardzo często wiąże się z powstaniem dużej ilości gruzu i odpadów, które w jakiś sposób trzeba ściągnąć na dół. W celu warto wykorzystać profesjonalne rury zsypowe. Dzięki nim dekarz może skupić się na kluczowych zdaniach i nie marnować czasu na wielokrotne schodzenie z odpadami na dół. Poza tym, wykorzystanie tego typu systemów zsypowych ma jeszcze jedna zaletę. A mianowicie jest bezpieczne dla otoczenia i minimalizuje powstawanie kurzu. Każdy z elementów został bowiem zaprojektowany w taki sposób aby uniemożliwiać odpadom rozsypywanie się na wszystkie strony.

Lutownice dekarskieKładzenie pap to zadanie, które również wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Aby pokrycie odpowiednio trzymało się na dachu niezbędne jest wykorzystanie palnika dekarskiego. Wyposażony w lutownicę gazowa idealnie nadaje się do łączenia termozgrzewalnych materiałów. Dodatkowo lutownice mogą być również używane do łączenia ze sobą miękkich blach, np. podczas pracy z rynnami, rurami spustowymi czy ich obróbki.

Maszyny do blachy


Oprócz wymienionej powyżej listy sprzętów pomocnym elementem w warsztacie dekarza może okazać się również maszyna do obróbki blachy. Z tego typu profesjonalnym urządzeniem nawet takie operacje jak cięcie blachy, jej zaginanie czy profilowanie stają się naprawdę proste.

BonusLutownice, windy dekarskie, zsypy do gruzu to najbardziej typowy sprzęt jaki może przydać się dekarzowi. Jednak poza nimi istnieje szereg prostszych narzędzi, które niejednokrotnie znacznie usprawniają oraz przyspieszają pracę na dachy. Należą do nich m.in. młotki dekarskie, bendery rolkowe czy chociażby gwoździarki. Wszystkie je można znaleźć w pierwszym internetowym sklepie dekarskich w Polsce - dekarze.pl.