Filtry
-
-

Dlaczego warto mieszkać w centrum Poznania?

Materiał partnera:

W mieszkaniach bardzo wiele rzeczy da się zmienić - można wymienić podłogi, okna, całkowicie zmienić wystrój, a nawet przeorganizować układ pomieszczeń. Jedna rzecz jednak pozostaje niezmienna, mianowicie lokalizacja wybranego mieszkania. Dlaczego warto sporo uwagi poświęcić na znalezienie idealnie położonej nieruchomości? W poniższym tekście poszukujemy odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że mieszkanie w dużym mieście takim jak Poznań, a szczególnie w jego centrum, to strzał w dziesiątkę.

Adobestock


Mieszkanie w centrum Poznania, czyli wszędzie bliskoKto nie chciałby obudzić się w dzień wolny od pracy, wyjść do piekarni znajdującej się tuż pod blokiem i wrócić w ciągu kilkunastu minut ze świeżymi bułkami na śniadanie? Takie możliwości daje mieszkanie w centrum miasta, w którym właściwie wszystkie możliwe sklepy czy lokale usługowe znajdują się w zasięgu pieszego spaceru. Mowa oczywiście nie tylko o sklepach spożywczych, ale także odzieżowych, obuwniczych, sportowych, a nawet i całych centrach handlowych. Mieszkanie w centrum Poznania pozwoli Ci dotrzeć szybko między innymi do banku, apteki, czy przychodni. W pobliżu znajdują się również oddziały poczty, kina, teatry i puby.

Poznań to duże miasto, w którym wiele się dzieje. Stale organizowane są tu różnego rodzaju imprezy, wydarzenia kulturalne, koncerty, pokazy, albo wystawy. Jeśli lubisz spędzać wolny czas poza domem, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Mnogość atrakcji w centrum miasta ważna jest także dla rodzin z dziećmi. Z ich punktu widzenia istotny jest ogromny wybór placów zabaw, bawialni, basenów i innych ośrodków rekreacyjnych, których maluchy wcale nie chcą opuszczać.

Kosztowne i czasochłonne dojazdy - koniec z nimi!Lepszym wyborem będzie mieszkanie w centrum czy na obrzeżach miasta? Wiele zależy od tego, gdzie pracujesz. Znacznie więcej miejsc pracy znajduje się oczywiście w centrum miast, w szczególności tak dużych jak Poznań. Spora ilość osób mieszkających na jego obrzeżach jest zmuszona do codziennych dojazdów, które nie tylko okrajają prywatny czas spędzany poza pracą, ale także potrafią sporo kosztować. Koszty te ponosi się przy zakupie biletów miesięcznych albo tankowaniu samochodu. A gdyby tak dało się ich całkowicie pozbyć? Mieszkanie w centrum miasta skraca codziennie pokonywany dystans, ograniczając go często do kilku przystanków autobusowych albo nawet kilkunastominutowego spaceru.

Warto pamiętać, że na co dzień nie dojeżdżasz wyłącznie do pracy. Dojeżdża się także na różnego rodzaju wydarzenia, na zakupy, spotkania ze znajomymi, albo zwyczajnie po to, żeby coś załatwić. Dlaczego warto mieszkać w centrum miasta? Między innymi dlatego, że mieszkając na jego obrzeżach, nawet po codzienne zakupy spożywcze często trzeba jechać samochodem albo autobusem. Mieszkanie w centrum Poznania daje Ci możliwość załatwienia wszystkiego, co niezbędne, w bezpośredniej okolicy.

Nowe mieszkania na Jeżycach - dlaczego warto w nich zamieszkać?Nowo powstałe osiedla mogą zaoferować znacznie więcej, niż tylko dobrą lokalizację w centrum miasta. W takich miejscach buduje się nie tylko bloki mieszkalne, ale także i deptaki, nowe drogi, skwerki, czy lokale, w których z czasem otwierają się sklepy i różnego rodzaju punkty usługowe. Jeśli zdecydujesz się więc na zamieszkanie na nowym osiedlu, wybierasz nie tylko piękne mieszkanie w centrum Poznania, ale również atrakcyjną okolicę, w tym estetyczne, ocieplone budynki, równe chodniki i drogi.

Co ważne, mieszkania na nowym osiedlu Fama Jeżyce, o których więcej przeczytać można pod adresem https://famajezyce.pl/oferta/mieszkania, mogą być, na życzenie kupującego, wykończone pod klucz. Wówczas wystrój konsultowany jest z projektantem, a pracami remontowymi zajmuje się zawodowa ekipa. Na wszystkie wykonane prace otrzymujesz 36 miesięcy rękojmi, co daje dodatkową pewność, że Twoje mieszkanie jest i będzie w dobrym stanie przez długi czas.