Filtry
-
-

Salon w stylu urban jungle - jak go urządzić?

Materiał partnera:

Czy da się przenieść zamiłowanie do przyrody na miejskie wnętrza mieszkalne? Wszystko jest możliwe, zwłaszcza gdy skorzysta się z rozwiązań, które daje coraz popularniejszy ostatnio nurt aranżacyjny, czyli urban jungle.

salon w stylu urban jungle


Czym się wyróżnia ta tendencja oraz jak ją wykorzystać, by zbudować efektowny i wygodny salon? Więcej na ten temat przeczytacie w dalszej części artykułu.

Urban jungle - czym się wyróżnia miejska dżungla?Miejska dżungla w mieszkaniu bynajmniej nie musi być specjalnie dzika. To zdecydowanie udomowiona przestrzeń - przytulna i przyjazna dla użytkowników.

Czym się wyróżniają pokoje urządzone w duchu urban dżungle? W tego typu aranżacjach dąży się do wprowadzenia elementów naturalnych do wnętrz użytkowo-mieszkalnych. Często zatem pojawiają się naturalne materiały (a zwłaszcza drewno, wiklina, tkaniny) i motywy ze świata przyrody. Stawia się na stonowaną kolorystykę, łączącą neutralne kolory ziemi z bujną zielenią na tekstyliach, tapetach lub… w donicach.

W takiej przestrzeni nie może bowiem zabraknąć żywych roślin, zwłaszcza tych okazałych, ustawianych bezpośrednio na podłodze lub w dekoracyjnych kwietnikach. Pięknie prezentują się w całorocznych oranżeriach, w których zdobią kącik do rekreacji, wyposażony np. w meble ogrodowe Bazkar. Coraz chętniej wykorzystuje się ten nurt również w innych pokojach.

W jakich wnętrzach wykorzystać ten styl?Gdzie warto wprowadzić styl urban jungle? To pomysł na ciekawą aranżację w zasadzie do wszystkich domowych wnętrz. Nurt ten daje bowiem sporą swobodę w doborze naturalnych elementów, które przydają się w każdej przestrzeni.

Najchętniej jednak wciąż wykorzystuje się go w pomieszczeniach rekreacyjno-reprezentacyjnych. Oprócz wspomnianego wcześniej ogrodu zimowego, można urządzić w takim duchu nastrojowy salon lub sypialnię. Ciekawe efekty uzyskuje się także, jeśli zastosuje się elementy urban jungle w nowoczesnej kuchni lub jadalni.

Dzięki nim każde wnętrze staje się przytulniejsze, bardziej przyjazne użytkownikom i zapraszanym przez nich gościom.

Urban jungle - najpopularniejsze meble i dodatkiW aranżacjach urban jungle stawia się na komfort i wygodę. Dlatego w modnym salonie nie może zabraknąć praktycznych mebli wypoczynkowych. Najczęściej bywają to rozwiązania znane ze stylu skandynawskiego i minimalistycznego, czyli prosta sofa lub fotele ze stolikiem kawowym, jak choćby te od iHome24.pl.

Oprócz nich przydają się szafy, komody i regały do przechowywania rozmaitych przedmiotów i dekoracyjnych dodatków, których zdecydowanie nie może zabraknąć w aranżacjach w stylu miejskiej dżungli.

To bowiem od efektownych akcesoriów ozdobnych zależy w dużej mierze klimat pomieszczenia. Można wybrać modne poduszki w printy roślinne i dywaniki w geometryczne wzory. Równocześnie podnoszą komfort korzystania z wnętrza oraz budują jego charakter. Czasami wystarczy tylko zmiana poduszek, by pokój dzienny nabrał zupełnie nowego wyrazu.

Trzeba pamiętać o roślinach w doniczkach i skrzynkach. Zasadza się gatunki rodzime, jak paprotki i bluszcze lub okazałe palmy i monstery. Miłośnicy dobrej kuchni mogą natomiast stworzyć piękny ogród z ziołami, które ozdobią pokój, a w razie potrzeby dodadzą smaku każdej potrawie. Ciekawym rozwiązaniem do prawdziwej miejskiej dżungli są ogrody pionowe do wnętrz. Tworzy się je z egzotycznych okazów doniczkowych, bądź z piękny i niewymagających mchów, a zwłaszcza chrobotka reniferowego lub mchu poduszkowego.

Warto także wzbogacić wnętrze w stylu urban jungle o prywatne drobiazgi i pamiątki, które sprawiają, że salon staje się mocno spersonalizowaną przestrzenią, pełną wspomnień oraz pozytywnej energii. Mogą to być drobiazgi przywożone z rozmaitych dużych i małych podróży, a także zdjęcia zawieszone w pięknych ramkach na ścianach.

Aranżacje urban jungle - efektowne i przyjazne dla użytkowników miejsca do życiaStyl urban jungle to swoboda i komfort w miejskim wydaniu, połączone z naturalnymi materiałami i dodatkami, nawiązującymi wprost do natury. Takie rozwiązanie pozwala zatem zbudować pokoje dzienne, które zachwycają i sprawiają, że bez wychodzenia z domu można odpocząć w naprawdę przyjaznym środowisku.