Filtry
-
-

Dlaczego gotowe projekty domów są warte Twojej uwagi?

Materiał partnera:

Budowa własnego domu to wieloetapowy proces, wymagający przygotowania i właściwej organizacji, a wybór projektu domu, który w pełni będzie odpowiadać potrzebom mieszkańców, jest jedną z najważniejszych decyzji. Inwestorzy często decydują się na zakup gotowego projektu domu, sprawdźmy zatem, jakie są ich największe zalety? Jak dokonać właściwego wyboru i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Jakie korzyści przynosi realizacja domu według gotowego projektu i dlaczego warto z tej możliwości skorzystać?

1200x900_Dom_w_zenszeniu_G2P


Największe zalety gotowych projektówInwestorzy doceniają gotowe projekty domów z wielu powodów. Przede wszystkim stanowią one duże ułatwienie i skracają czas oczekiwania na opracowanie dokumentacji projektowej, która zazwyczaj jest dostępna „od ręki”. Pozwala to na szybsze przystąpienie do załatwiania niezbędnych formalności i rozpoczęcie prac budowlanych. Niewątpliwą zaletą gotowych projektów domów jest także atrakcyjna cena. Z racji swojej powtarzalności gotowe projekty są tańsze od projektów opracowywanych na indywidualne zamówienie, w przypadku których koszty przygotowania dokumentacji zależą od różnych czynników, jak np.: liczby kondygnacji, powierzchni budynku i zastosowanych rozwiązań instalacyjnych.

1200x900_Dom_w_matukanach_G2


Powtarzalność gotowych projektów oferuje także możliwość skorzystania z doświadczeń Inwestorów, którzy już zrealizowali dany projekt i dzielą się swoimi spostrzeżeniami na forach internetowych, prowadzonych blogach budowlanych, czy też w grupach dyskusyjnych w mediach społecznościowych. Pracownia Projektowa ARCHON+ specjalizująca się w tworzeniu gotowych projektów domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych, zgromadziła na Facebooku i Instagramie liczną społeczność Inwestorów, aktywnych i chętnie dzielących się swoimi doświadczeniami zarówno z etapu budowy, jak i prac aranżacyjnych.

1200x900_Dom_w_plumeriach-5


Jak dokonać właściwego wyboru?Wybór odpowiedniego projektu domu to ważne zadanie. Dokonuje się przecież wyboru na lata, co pociąga za sobą konieczność przemyślenia decyzji i dokonania trafnej analizy potrzeb, oczekiwań i kosztów. Dużym ułatwieniem na tym etapie są czytelne rzuty kondygnacji oraz opracowane przez Pracownię atrakcyjne wizualizacje wnętrz stanowiące uzupełnienie prezentacji oferowanych projektów domów. Dzięki nim Inwestor może poznać możliwości aranżacyjne domu, zanim jeszcze on powstanie, a nawet zanim zostanie dokonany zakup projektu. Wizualizacje pomagają lepiej wyobrazić sobie układ poszczególnych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych między nimi. Są też cennym źródłem inspiracji, które przydają się na etapie wykańczania wnętrza budynku. Niezwykle pomocne są też zdjęcia i filmy z wcześniejszych realizacji, które można oglądnąć na stronie internetowej Pracowni.

1__Willa_Luna_G2


Dużym atutem gotowych projektów domów są kosztorysy budowlane oferowane do każdego projektu znajdującego się w ofercie Pracowni Projektowej ARCHON+, które są bardzo przydatne na etapie organizacji budowy i realizacji inwestycji. Aktualne kosztorysy, zaprezentowane w formie skróconych zestawień, są dostępne na stronie internetowej poszczególnych projektów. Daje to Inwestorowi możliwość szybkiego porównania rzeczywistych, aktualnych kosztów budowy dla kilku wybranych projektów. Dzięki temu, w momencie dokonywania wyboru odpowiedniego projektu, dysponując wiedzą na temat kosztów budowy, może podjąć decyzję dostosowaną do możliwości finansowych i budżetu przeznaczonego na realizację całego przedsięwzięcia.

1200x900_Dom_w_przebisniegach_15_G2


Dodatkowe korzyści wynikające z gotowego projektuW ofercie Pracowni znajduje się ponad 2200 gotowych projektów. W tak licznej i różnorodnej ofercie każdy Inwestor ma szansę na znalezienie projektu wymarzonego domu, spełniającego jego oczekiwania. Pracownia oferuje zarówno atrakcyjne parterówki, jak i domy piętrowe, z poddaszem użytkowym, czy też projekty domów bliźniaczych i szeregowych. Na stronie internetowej można także wypełnić formularz doboru projektu. Na jego podstawie Doradcy Projektowi ARCHON+ prześlą drogą mejlową listę projektów odpowiadających zdefiniowanym kryteriom. Na etapie wyboru gotowego projektu domu można także skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze Specjalistami Pracowni, którzy służąc swoim doświadczeniem i wiedzą, ułatwią podjęcie właściwej decyzji.