Filtry
-
-

Jaki sport Polacy oglądają najczęściej?

Materiał partnera:

Polacy uwielbiają oglądać sportowe zmagania swoich idoli. Dlatego chętnie zasiadają przed telewizorami zarówno w trakcie krajowych rywalizacji, jak i podczas międzynarodowych turniejów. Niektóre sporty Polacy oglądają bez względu na wynik danej jednostki, czy drużyny, inne zaś zyskują na popularności dopiero wraz z sukcesami i zdobytymi medalami. Kibicowanie ma w naszym kraju wieloletnią tradycję, dlatego warto wiedzieć, jaki sport Polacy oglądają najczęściej.

Jaki sport Polacy oglądają najczęściej?


Piłka nożnaPolacy kochają piłkę nożną i aktywnie śledzą sezonowe rozgrywki między lokalnymi zespołami oraz wybrane zagraniczne ligi. Jednak obecnie nie wszystkie mecze można zobaczyć w telewizji, a chcąc oglądać ligę niemiecką, czy włoską trzeba wykupić dodatkowy pakiet usług. Na szczęście mecze w Internecie są dostępne bez żadnych ograniczeń, dzięki czemu każdy kibic szybko znajdzie interesującą go relację lub transmisję na żywo. Ponadto internetowe relacje cieszą się dużą popularnością, szczególnie gdy rozgrywane są ważne turnieje typu Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, czy Liga Mistrzów.

Skoki narciarskieSkoki narciarskie to sport, który Polacy z zapałem oglądają w sezonie zimowym. Tym bardziej że wówczas rozgrywki najbardziej prestiżowej z polskich lig, czyli Ekstraklasy są zawieszone na czas zimowej przerwy. Warto pamiętać, że skoki narciarskie stały się niezwykle modne po indywidualnych sukcesach Adama Małysza oraz Kamila Stocha. Jednak nawet gdy nasi skoczkowie nie prezentują najlepszej formy, to wciąż są aktywnie dopingowani przez zagorzałych kibiców śledzących ich sportowe poczynania w telewizji i Internecie.

SiatkówkaSiatkówka od dawna może liczyć na wsparcie polskich kibiców. Polacy ochoczo kibicują poszczególnym klubom siatkarskim oraz żeńskiej i męskiej reprezentacji narodowej. Co ważne na arenie międzynarodowej nasze zespoły regularnie odnoszą znaczne sukcesy, a na hali zwykle zasiada komplet kibiców. Niestety wiele ligowych potyczek nie jest pokazywanych w telewizji, dlatego w przypadku siatkówki, warto oglądać meczyki online w Internecie, gdzie znajdziemy profesjonalne relacje z najważniejszych spotkań. Takie relacje są też wygodne do obserwowania, gdy na przykład jesteśmy w pracy lub zajmujemy się małymi dziećmi.

LekkoatletykaZmagania lekkoatletów na światowym poziomie regularnie przyciągają polskich kibiców przed telewizory. Co więcej, polscy kibicie tak bardzo chcą wspierać lekkoatletów, że są w stanie nie spać w nocy, byleby tylko zobaczyć relację z danego biegu, skoku, czy rzutu młotem. Jeśli jednak nie można śledzić telewizyjnej transmisji, dobrą alternatywą będzie relacja w Internecie, którą wygodnie obejrzymy na komputerze, tablecie, czy w smartfonie. Tym bardziej że dostęp do internetowych transmisji jest powszechny i można je oglądać wszędzie, nawet gdy jesteśmy za granicą.

Zatem obecnie w Polsce zdecydowanie najczęściej oglądanym sportem jest piłka nożna, co nie oznacza, że inne dyscypliny nie interesują Polaków. Warto podkreślić również, że poza wspomnianymi skokami narciarskimi, siatkówką i lekkoatletyką Polacy z zamiłowaniem oglądają także boks, tenis, pływanie oraz piłkę ręczną.