Filtry
-
-

Jak ubezpieczyć małą firmę?

Materiał partnera:

Jako odpowiedzialny właściciel małej firmy dobrze byłoby, gdybyś odwiedził jednego z renomowanych agentów ubezpieczeniowych w celu omówienia zakresu ubezpieczenia swojej firmy. W wielu przypadkach podmiot gospodarczy wymaga takiego samego ubezpieczenia, jak osoba fizyczna. Ubezpieczenie może obejmować pojazdy, ludzi (w tym klientów i pracowników) i nieruchomości - ubezpieczenie nieruchomości ranking na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/. Ubezpieczenie małej firmy to prosty proces, który można wykonać w ciągu jednego dnia. Od czego powinieneś zacząć?

Jak ubezpieczyć małą firmę?


  • Odwiedzić agencję.
  • Umówić się na rozmowę z konsultantem.
  • Wyjaśnił działania biznesowe firmy.
  • Zastanów się nad rodzajem ubezpieczenia.
  • Zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia.
  • Wybierz odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy.
  • Ubezpieczenie - krok po kroku.


Odwiedź agencję ubezpieczeniową, która specjalizuje się w różnych opcjach ubezpieczeń dla małych firm. Następnie zapoznaj się z dostępną listą dostawców ubezpieczeń dla małych firm. Następnie umów się na rozmowę z konsultantem ds. ubezpieczeń (specjalizującym się w ubezpieczeniach dla małych firm) w wybranej przez siebie firmie. Możesz omówić swoje potrzeby biznesowe przez telefon lub osobiście. Ze względu na złożony charakter wyboru odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej dla Twojej firmy, przed jej zakupem rozsądnie jest porozmawiać z kimś.

Wyjaśnij działania biznesowe, w które planujesz regularnie się angażować, oraz aktywa biznesowe, którymi planujesz zarządzać podczas prowadzenia firmy. Na przykład, jeśli planujesz prowadzić sklep, będziesz potrzebować ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej, abyś w razie kradzieży lub innego incydentu, był chroniony. Będziesz potrzebować ubezpieczenia pojazdów użytkowych dla wszystkich samochodów osobowych, ciężarowych lub autobusów, z których regularnie korzystasz w trakcie prowadzenia działalności. Jeśli planujesz zatrudniać pracowników, możesz omówić opcje odszkodowań pracowniczych i ubezpieczenia medycznego z odpowiednim dostawcą. Jeśli masz prawo do prowadzenia działalności, polskie prawo może wymagać od ciebie określonego rodzaju polisy ubezpieczeniowej w celu utrzymania tego prawa / licencji.

Zastanów się, czy potrzebujesz ubezpieczenia dla jednej kluczowej osoby, czy może ubezpieczenia krzyżowego - wszystkich pracowników. Gdyby pracownik odszedł, uległ wypadkowi, to ubezpieczyciel rekompensuje firmie jego stratę. Razem z agentem zapoznaj się z warunkami i opcjami, jakie masz w oparciu o prowadzone przez Ciebie działania biznesowe. Zapytaj agenta, czy możesz połączyć różne usługi w jedną połączoną polisę biznesową w bardziej atrakcyjnej cenie. Na przykład niektórzy agenci oferują specjalne łączone pakiety dla małych firm internetowych i domowych, a inni mogą oferować pakiety dla firm, które regularnie korzystają z transportu (np. samochodów i ciężarówek). Wybierz pakiet ubezpieczenia biznesowego, który ubezpieczy Cię od ognia i innych zdarzeń losowych (więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/ubezpieczenie-od-ognia-i-innych-zdarzen-losowych/487.html). Wpłać zadatek w celu potwierdzenia zawartej polisy ubezpieczeniowej. Zachowaj kopię dokumentów - miej je zawsze przy sobie.