Filtry
-
-

Jak urządzić modny salon w stylu skandynawskim?

Materiał partnera:

Skandynawska aranżacja charakteryzuje się minimalizmem, przestronnością i funkcjonalnością. Jeśli więc zależy nam na tym, aby nasz salon był urządzony w tym stylu, musimy pamiętać o umiarze, a do tego elementach wyposażenia, które będą praktyczne. Nie trzeba rezygnować z dekoracji, ale i w tej kwestii sprawdzonym rozwiązaniem będą dodatki, które zaoferują coś więcej niż estetykę.

Jak urządzić modny salon w stylu skandynawskim


Salon w stylu skandynawskim - podstawowe zasady urządzaniaPrzestronność i funkcjonalność tego wnętrza jest niezwykle ważna. Do tego jasne kolory, materiały i dodatki, aby wnętrze wydawało się większe, a do tego było komfortowe oraz przyjazne. Pozbywamy się zatem zbędnych elementów na rzecz tych praktycznych. Wybieramy naturalne dodatki, np. drewniane podkładki ze sklepu https://www.dekoori.pl/.

Stawiamy na naturalne surowce, które są obowiązkowym elementem salonu aranżowanego w stylu z północnych regionów Europy. Królować tu będzie drewno. Najlepiej jasne, ale niezależnie od finalnej barwy, ucieszy nasze oczy charakterystyczny rysunek drewna, jego naturalne i hipnotyzujące wręcz usłojenie. Dzięki drewnie będzie przytulnie i klimatycznie, a wykonane na jego bazie elementy wyposażenia, np. meble, zaoferują pożądaną trwałość.

Wśród podstawowych zasad znajdziemy także te dotyczące oświetlenia. Jak wspomnieliśmy, skandynawskie wystroje są bardzo jasne. W naszym klimacie to ważne, ponieważ szczególnie w sezonie jesienno-zimowym nie możemy liczyć na zbyt dużo światła naturalnego. W salonie tak aranżowanym postawimy zatem na właściwie dobrane oświetlenie.

Meble podkreślające charakter wnętrzaWśród mebli możemy wybrać różnorodne wykonanie. Zależy to bowiem od tego, czy stawiamy na typowe wnętrze o przytulnym, wręcz romantycznym klimacie, czy raczej na prostotę, minimalizm i elegancję.

W pierwszej opcji wybierzemy miękkie sofy, np. z welurowym pokryciem, pikowane, w przyjaznych barwach. W drugiej zaś postawimy na dozę surowości w połączeniu z elegancją, którą oferują meble z oferty sklepu iHome24.pl.

Przyda się fotel. Jak wykonany? Postawimy na podobny schemat wyboru, co w przypadku sofy. Fotel może być miękki, aksamitny w dotyku i zabudowany, jak np. modny dziś uszak, który doskonale chroni ciało przed przeciągami. Albo nieco prostszy, niski, na drewnianym stelażu, z tapicerowanymi oparciem i siedziskiem. Tuż obok prosta lampa podłogowa, z dużym kloszem lub abażurem, która zaoferuje sporo jasnego światła, równomiernie rozprowadzanego po wybranej strefie salonu.

Do tego niskie komody i stoliki, najlepiej na delikatnych nóżkach, aby nie sprawiały wrażenia zbyt masywnych i przytłaczających.

Dodatki w stylu skandynawskimWśród dodatków wybierzemy nie tylko drewniane produkty, ale i tekstylne. Przydadzą się poduszki lub poszewki w najbardziej charakterystycznych dla tego stylu barwach - beżach, bielach, szarościach, ewentualnie pastelowych odcieniach żywszych kolorów.

Okno może przyozdabiać lekka zasłona. Klimatu dodadzą bawełniane lampki cotton balls, które oferują subtelne światło, a brak konieczności podłączania do instalacji elektrycznej sprawia, że ułożymy je dekoracyjnie w dowolnym miejscu.

Salon o skandynawskim wystroju nie jest trudny do urządzenia. Wystarczy kilka przemyślanych produktów, odpowiednie ich ustawienie, do tego praktyczne i naturalne dodatki. Na koniec zaś trochę charakterystycznej kolorystyki, i już możemy się cieszyć klimatycznym i funkcjonalnym wnętrzem dla całej rodziny. Skorzystajcie z powyższych wskazówek, aby uzyskać wymarzony salon.