Filtry
-
-

Fotele relaksujące jako wygodne leżanki do sypialni - gwarancja komfortu każdego dnia

Materiał partnera:

Po całym dniu ciężkiej pracy każdy marzy o tym, by się zrelaksować. Istnieje na to wiele sposobów. Jednym z najskuteczniejszych jest skorzystanie z wygodnego fotela z funkcją relaks. Tego typu urządzenia zapewniają kręgosłupowi optymalne oparcie oraz zmniejszają napięcie mięśniowe. Inwestycja w fotel relaksujący będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób zyskamy gwarancję komfortu każdego dnia. Oto, co warto wiedzieć na temat tego typu foteli.

Fotele relaksujące jako wygodne leżanki do sypialni - gwarancja komfortu każdego dnia


Fotel relaksacyjny zagwarantuje naszemu ciału optymalną pozycjęAby móc się właściwie zrelaksować i zmniejszyć napięcie mięśniowe, trzeba zająć właściwą pozycję. Jest to możliwe na przykład wtedy, gdy usiądziemy w dedykowanym urządzeniu, czyli fotelu relaksacyjnym. Fotel relaksacyjny pozwala na to, by unieść nogi na wysuwanym podnóżku oraz odchylić się bardziej w tył za sprawą regulowanego oparcia. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, regulacja może być manualna bądź sterowana elektrycznie.

Warto pamiętać o tym, że fotele relaksacyjne są projektowane przede wszystkim z myślą o wygodzie ich użytkowników. Oczywiście, design także jest istotny, jednak komfort użytkowników jest absolutnie priorytetowy. Budowa mechanizmu relaks charakteryzuje się tym, że siedziska są lekko opadające do środka, dzięki czemu nasze uda odpoczywają, zaś ciało nie ześlizguje się z fotela.

fotel-palermo-rozlozony-do-lezenia


Zalety funkcji relaksFotele z funkcją relaks posiadają całą masę zalet. Chodzi tutaj przede wszystkim o:

  • możliwość uniesienia nóg na określoną wysokość za pośrednictwem wysuwanego podnóżka,
  • możliwość ułożenia fotela z pozycji pół leżącej z wykorzystaniem rozkładanego oparcia,
  • oszczędność przestrzeni - nie potrzebujemy pufy, by móc unieść nogi, ponieważ wystarczy, że użyjemy konkretnej funkcjonalności fotela relaks.


Użytkowanie funkcji relaks jest zazwyczaj banalnie proste, co również przemawia za tym, by zaopatrzyć się w to nowoczesne urządzenie.

Fotel relaks dostosuje się do Twoich potrzeb!Fotel relaksacyjny jest meblem, który w pełni odpowiada na nasze potrzeby i można go w szybki sposób dostosować do własnych preferencji. Dzięki funkcji relaks możemy wypoczywać w takiej pozycji, w jakiej najbardziej lubimy - zarówno na siedząco jak i w pozycji półleżącej.

skorzany-komplet-mebli-wypoczynkowych-denver.-kanapa-oraz-fotele-z-funkcjami-relaks.-kolor-popielaty-l-3586


Rodzaje mechanizmówJak wybrać wygodny fotel relaksacyjny? Rodzaje mechanizmów to kwestia, którą warto dokładnie zweryfikować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Standardowa funkcja relaks manualna, nazywana także komfortową, polega na tym, że pozwala na rozłożenie i złożenie podnóżka, na którym możliwe jest wygodne położenie nóg w pozycji poziomej umożliwiając odpoczynek i regenerację.

Kolejne funkcje to funkcja bujania i obrotowa. Jest to wygodne rozwiązanie, gdy dysponujemy w sypialni nieco większą przestrzenią. Obrotowa podstawa pozwala na płynny obrót 360 stopni wokół własnej osi. Mechanizm wyposażony jest także w funkcję bujania. Uwaga: należy pamiętać o tym, że fotele wyposażone w tego rodzaju mechanizmy potrzebują przy rozkładaniu większej przestrzeni z tyłu mebla. Wynika to z tego, iż oparcie wychyla się do tyłu za obrys mebla.

Nie sposób nie wspomnieć o fotelach relaksacyjnych rozkładanych elektrycznie. Ten rodzaj foteli pozwala na niezwykle płynne rozkładanie funkcji relaks. Wystarczy, że naciśniemy określony przycisk w panelu sterowania, a w kilka chwil ustawimy fotel w takiej pozycji, która w pełni będzie odpowiadała naszym preferencjom.