Filtry
-
-

Osiedle Luiza: rusza nabór wniosków na wynajem mieszkań

Od poniedziałku, 18 lipca do 9 września trwał będzie nabór wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkania przy ul. Cieszyńskiej 28 i 28A w Łące.

Osiedle Luizy w Pszczynie
Wizualizacja Osiedla Luizy w Pszczynie · fot. PTBS Pszczyna


Naborem tym objętych jest 50 lokali mieszkalnych w dwóch budynkach jednoklatkowych (w każdym po sześć lokali 1-pokojowych, w tym jedno dostosowane dla osoby niepełnosprawnej oraz dziewiętnaście lokali 3-pokojowych). Budynki wyposażone w windę obsługującą 6 kondygnacji (piwnice, parter, I piętro, II piętro, III piętro, IV piętro).

Na każdej kondygnacji znajduje się 5 mieszkań. Każde mieszkanie posiada swój indywidualny balkon. W piwnicach zaprojektowano pomieszczenia gospodarcze, rowerownie, wózkownie, suszarnie oraz łącznie 25 komórek lokatorskich. Do dyspozycji mieszkańców są zewnętrzne miejsca parkingowe zlokalizowane na terenie monitorowanego osiedla (1 miejsce parkingowe dla mieszkania).

Najemca zobowiązany jest w terminie do dnia 30 września 2022r. do wpłaty partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w wysokości:

  • dla mieszkania 1 pokojowego 1500 zł/m2 x metraż mieszkania
  • dla mieszkania 3 pokojowego 1200 zł/m2 x metraż mieszkania.


Przed zawarciem umowy najmu Najemca zobowiązany będzie do wpłaty kaucji zabezpieczającej. Wysokość kaucji stanowić będzie 12-krotność miesięcznego czynszu obowiązującego w dniu zawarcia umowy najmu. Kaucja na dzień ogłoszenia naboru wniosków wynosi 12 x 16,59 zł/m2 x metraż mieszkania.

Termin oddania lokali mieszkalnych do zasiedlenia planowany jest na styczeń 2024r.

Umowy najmu będą podpisywane na czas oznaczony zgodnie z art.7b.1 Ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych [...] (Dz.U. 2022 poz. 377).

Wnioski najmu do pobrania na stronie Urzędu miejskiego w Pszczynie - kliknij w link.

Więcej o inwestycji pisaliśmy w artykule: [ZDJĘCIA] Ruszyła budowa 50 mieszkań przy Cieszyńskiej!

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna