Filtry
-
-

Osiedle Laurowe - ruszyła sprzedaż

Artykuł sponsorowany:

W Pszczynie przy ul. Szymanowskiego (obok Pasażu Książęcego), na terenie osiedla mieszkaniowego Kępa, powstaje Osiedle Laurowe. Zabudowa osiedla obejmuje 4 budynki, w których przewidzianych jest łącznie 46 mieszkań o powierzchni użytkowej od 33 m2 do 72 m2. Właśnie ruszyła sprzedaż. Ceny od 4 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Osiedle Laurowe
Osiedle Laurowe · fot. mat. inwestora


LokalizacjaBezdyskusyjną zaletą Osiedla LAUROWEGO jest jego korzystna lokalizacja na cichym i spokojnym osiedlu mieszkaniowym Kępa w Pszczynie. Osiedle położone jest zaledwie 50 m od Pasażu Książęcego, w którym mieści się m.in. dyskont spożywczy Biedronka, apteka, bankomat oraz fryzjer. W odległości ok. 500 m drogi spokojną ulicą od osiedla LAUROWEGO znajdują się publiczne szkoły podstawowa i gimnazjum oraz publiczne przedszkole, a w odległości ok. 50 m - niepubliczna szkoła ponadgimnazjalna z ogólnodostępnym basenem oraz boiskiem i bieżnią.O osiedluZabudowa osiedla obejmować będzie 4 budynki mieszkalne wielorodzinne o 4 kondygnacjach naziemnych, w których przewidzianych jest łącznie 46 mieszkań (o powierzchni użytkowej od 33 m2 do 72 m2). Na parterze budynków znajdą się komórki lokatorskie przynależne do każdego mieszkania oraz garaże dla samochodów osobowych. Dodatkowo oferowane są bezpłatne zewnętrzne miejsca parkingowe zlokalizowane w obrębie ogrodzonego i monitorowanego osiedla.

Osiedle Laurowe - wizualizacje · fot. mat. inwestora


Etapy i terminyEtap pierwszy, który jest obecnie realizowany to budowa dwóch budynków mieszkalnych oznaczonych numerami roboczymi B1 i B2. Budynek B1 składać się będzie z 13 funkcjonalnych mieszkań i przynależnych im 13 komórek lokatorskich, podczas gdy budynek B2 składać się będzie z 11 mieszkań, 11 komórek lokatorskich oraz 3 garaży. Budowa pierwszego etapu rozpoczęła w sierpniu 2015, a jego zakończenie planowane jest na czerwiec 2016.

Równolegle do etapu pierwszego realizowany jest etap drugi, w ramach którego zrealizowana będzie budowa budynku mieszkalnego B3 z 11 mieszkaniami i komórkami lokatorskimi oraz 3 garażami oraz budynku B4 składającego się z 11 mieszkań oraz komórek lokatorskich i 3 garaży. Oddanie obu budynków planowane jest na grudzień 2016.

Osiedle Laurowe - etapy budowy - luty 2016 · fot. mat. inwestora


Stan developerskiMieszkania zostaną oddane do użytku klienta w stanie developerskim i będą posiadać:
  • instalację wodno-kanalizacyjną,
  • instalację elektryczną, domofonową i internetową,
  • instalację antenową,
  • zainstalowane grzejniki,
  • kocioł centralnego ogrzewania,
  • ściany wykończone tynkiem nakładanym maszynowo i zagruntowane jednokrotnie farbą w kolorze białym,
  • posadzki betonowe,
  • stolarkę okienną wraz z zewnętrznymi roletami antywłamaniowymi,
  • drzwi zewnętrzne.

Mieszkania usytuowane powyżej parteru posiadają balkon, natomiast mieszkania na parterze posiadają bezpośrednie wyjście na zewnątrz przez drzwi tarasowe.

Mieszkanie pod klucz - opcjaNa specjalne życzenie klientów i za dodatkową opłatą mieszkanie może zostać oddane "pod klucz" czyli w pełni umeblowane i wyposażone. Zakres prac i sposób wykończenia do uzgodnienia i po akceptacji stosownych projektów. Prace te nie są wliczone w cenę mieszkania i wykonywane będą po zawarciu odrębnej umowy w tym zakresie.

ZaletyPrzynależną częścią każdego mieszkania są znajdujące się na parterze komórki lokatorskie oraz zewnętrzne miejsca parkingowe. Wszystkie mieszkania posiadają stosowny, własnościowy udział w gruncie. Deweloper jest bowiem właścicielem gruntów, a nie jedynie ich użytkownikiem wieczystym.

Projektanci Osiedla LAUROWEGO położyli szczególny nacisk na prostotę, harmonię i estetykę oraz ponadczasowość brył i zagospodarowania terenu. W efekcie zaprojektowano budynki będące połączeniem tradycyjnej zabudowy miejskiej i rozwiązań na miarę obecnych czasów, tak aby zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania. Integralnym elementem architektury osiedla jest zieleń. Według projektu każde mieszkanie będzie miało balkon i/lub taras.

Kolejną zaletą oferowanych mieszkań będzie łatwy sposób na kontrolowanie kosztów eksploatacji dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym w zakresie ogrzewania i gospodarki mediami. Każdy z lokatorów będzie miał do dyspozycji własny gazowy kocioł grzewczy, zapłaci więc tylko za ciepło, które realnie sam zużyje. Również zwiększony współczynnik izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych umożliwia w tym obszarze znaczne oszczędności dla mieszkańców.

O firmieProjekt i budowa Osiedla LAUROWEGO realizowane są przez firmę XCONSULTER sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie. Budowa i wynajem nieruchomości to trzeci, obok doradztwa biznesowego oraz reklamy trzon działalności spółki. We wszystkich realizacjach celem nadrzędnym firmy jest budowa z wysokiej jakości materiałów i dbałość o estetyczne i trwałe wykończenie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma XCONSULTER sp. z o.o. zrealizowała następujące inwestycje budowlane:KontaktXCONSULTER Sp. z o.o.
Pszczyna, ul. Wiśniowa 2

tel. kom. +48 601 55 8005
tel/faks: + 48 (32) 448 34 20
e-mail: biuro@xconsulter.pl
www.xconsulter.pl

Szczegółowe informacje na temat Osiedla Laurowego na stronie: