Filtry
-
-

Dalej nie ma chętnego na karczmę w skansenie - ogłoszono już 3 przetarg!

Urząd Miejski ogłosił trzeci przetarg na wydzierżawienie nieruchomości przy ul. Parkowej, w której obecnie mieści się Gryfno Karczma. Pierwsze dwa przetargi z 5 i 30 maja nie doszły do skutku, gdyż nikt do nich nie przystąpił.

Gryfno Karczma
Obecnie w nieruchomości przy ul. Parkowej mieści się Gryfno Karczma. Obecny najemca może przystąpić do nowego przetargu


Budynek w przebudowanym skansenie jest własnością gminy, która od początku zakładała uruchomienie w nim lokalu gastronomicznego dla gości "Zagrody Wsi Pszczyńskiej". W tym celu pomieszczenia zdecydowano się wydzierżawić. Ubiegłoroczny przetarg na te usługi wygrała firma CHU "U Michalika".

Końcem marca tego roku Urząd ogłosił nowy przetarg na wydzierżawienie nieruchomości z ceną wywoławczą 4 tysiące złotych na miesiąc. Niestety do przetargu, który odbył się 5 maja nikt nie przystąpił. 10 maja Urząd ogłosił więc nowy przetarg z obniżoną ceną najmu do 3 tysięcy złotych netto. Na ten przetarg także nikt nie przyszedł. W efekcie mamy trzeci przetarg z ceną wywoławczą najmu 2 tysiące zł netto za miesiąc. Dla porównania, obecny dzierżawca płacy za miesiąc 6,3 tysiąca złotych netto.

Przetarg odbędzie się 23 czerwca o godz. 10:00 w Urzędzie Miejskim w Pszczynie.

ups / pless.pl