Filtry
-
-

Przetarg rozstrzygnięty! - jest nowy najemca Gryfnej Karczmy!

W czwartek odbył się trzeci przetarg na wydzierżawienie nieruchomości obok Skansenu, w której do tej pory działała Gryfno Karczma. Po dwóch przetargach, do których nikt nie przystąpił, w końcu znalazł się nowy najemca. Został nim Ryszard Wyrobek z Brzeszcz.

Gryfno Karczma
Gryfno Karczma ma w końcu nowego najemcę!


Jaka cena za wynajem karczmy?Przypomnijmy, końcem marca tego roku Urząd ogłosił przetarg na wydzierżawienie nieruchomości z ceną wywoławczą 4 tysiące złotych na miesiąc. Niestety do przetargu, który odbył się 5 maja nikt nie przystąpił. 10 maja Urząd ogłosił więc nowy przetarg z obniżoną ceną najmu do 3 tysięcy złotych netto. Na ten przetarg także nikt nie przyszedł. W efekcie dzisiaj odbył się trzeci przetarg z ceną wywoławczą najmu 2 tysiące zł netto za miesiąc.

Do trzeciego przetargu przystąpił tylko Ryszard Wyrobek, który zaoferował cenę 2,1 tys. zł netto na miesiąc. Dla porównania dotychczasowy najemca - firma CHU "U Michalika" wpłacała miesięcznie do kasy urzędu 6,3 tys. zł netto.

Co teraz będzie w budynku karczmy?Co teraz będzie w budynku byłej Gryfnej Karczmy? Prawdopodobnie zostanie zachowany charakter obiektu, czyli połączenie karczmy z lokalem pod imprezy okolicznościowe. Ryszard Wyrobek jest bowiem wspólnikiem firmy P.P.H.U Wyrobek s.c., która jest producentem domowych wyrobów wędliniarskich i garmażeryjnych. Wśród produkcji produktów garmażeryjnych firma chwali się głównie domowymi pierogami i biesiadnymi korytami.

wyrobek, pierogi
Jedną ze specjalności firmy "Wyrobek" są domowe pierogi · fot. facebook.com/WyrobekBrzeszcze


Firma Wyrobek s.c. zajmuje się także cateringiem - obsługuje rodzinne uroczystości, wesela, komunie, czy pikniki. Wydaje się więc pewne, że obecnie prowadzona działalność firmy Wyrobek zostanie wykorzystana w nowej karczmie. Być może już niedługo będziemy mogli spróbować tutaj m.in. domowych pierogów.

ups / pless.pl