Filtry
-
-

Jak wybrać bramkę ochronną na schody w przypadku dziecka?

Materiał partnera:

W celu przystosowania mieszkania do dziecka trzeba możliwie jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, aby potomkowi nic nie zagrażało. Jest to szczególnie istotne w momencie, w którym mowa o lokalu posiadającym piętro i schody. W tym przypadku niezbędny będzie zakup bramek zabezpieczających.

Jak wybrać bramkę ochronną na schody


Budowa bramki ochronnejPrzede wszystkim bramka zabezpieczająca w przypadku dziecka bezwzględnie musi charakteryzować się solidnym wykonaniem oraz wytrzymałością. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której zdeterminowane potomstwo najzwyczajniej w świecie przedostaje się przez słabej jakości bramkę. Zazwyczaj rodzice wybierają taką wykonaną z lakierowanego metalu (przy użyciu atestowanej farby). Istnieją również modele drewniane. Oczywiście, jeśli pozbawione są nierówności, a przy tym ewentualnych drzazg. Nie należy przy tym zapominać o prawidłowym rozmieszczeniu prętów. Zaleca się korzystanie z tych pionowych, ponieważ w przypadku poziomych będzie istniało zagrożenie, że maluch będzie umiał się po nich wspiąć. Przy tym powinny się one znajdować blisko siebie, ponieważ w innym razie będzie on próbował wkładać tam głowę.

Inną kwestią jest wysokość bramki. Żadnego rodzica nie trzeba przekonywać o tym, że najmłodsi „rosną, jak na drożdżach”. Dlatego nie powinniśmy się obawiać kupna jak najwyższego modelu.

Bramka ochronna na schody Kalypto

Bramka ochronna na schody Kalypto

Zamontowanie bramki ochronnejIstnieją dwa typy bramek ochronnych, które różnią się sposobem montowania. Pierwsza z nich nazywana jest bramką rozporową, a jej montaż jest niezwykle klarowny i pozbawiony przymusu wiercenia futryny. Jeśli zaś chodzi o stosowane końcówki, to są to po prostu gumowe śruby. Drugi typ to bramka wkręcana, która jak sama nazwa wskazuje, wymaga montażu przy użyciu odpowiednich wkrętów. Preferowaną przez rodziców metodą jest ta druga, ponieważ zapewnia ona większy stopień bezpieczeństwa z racji solidniejszego przymocowania do ściany.

Jak wybrać bramkę ochronną na schody


Zamykanie bramki ochronnejIlu rodziców złapało się na tym, że nie doceniło swojej pociechy w przypadku bramki ochronnej? Stąd nie ma się co dziwić, jeśli dziecko wykorzysta to, że w prosty sposób można otworzyć te gorzej zabezpieczone modele. Bezpiecznym wyborem będą te zamykane przy użyciu dwóch ruchów lub zatrzaskowe.

PodsumowanieW przypadku bramki ochronnej nie ma co posiłkować się ewentualnym skąpstwem czy bagatelizowaniem problemu. W końcu chodzi o bezpieczeństwo dziecka, a to, niestety nie jesteśmy w stanie stale kontrolować. Dlatego wybór odpowiedniego sprzętu przysłuży się nie tylko malcowi, ale i naszemu sumieniu.