Filtry
-
-

Urban Jungle, czyli postaw na zieleń w dekoracji mieszkania

Lubisz wypoczywać na łonie natury i chcesz stworzyć w domu namiastkę dżungli? To właśnie dla ciebie powstał styl urban jungle. Poznaj jego założenia i stwórz wnętrze w unikalnym klimacie.

Urban Jungle, czyli postaw na zieleń w dekoracji


Urban jungle - główne założenia styluMiejska dżungla w domu? Gdy mówimy o miejskiej dżungli raczej mamy na myśli wysokie budynki, wieżowce, wszechobecne samochody i tłumy ludzi na ulicach. Tymczasem styl urban jungle to całkowite przeciwieństwo takiej atmosfery, niemal żartobliwa gra słów, bo chodzi o to, by tak zaaranżować swoje mieszkanie, żeby przypominało tę pierwotną, dziką, nieujarzmioną, pełną zieleni dżunglę. Całość powinna dawać poczucie naturalnego obcowania z przyrodą, chwilowe zapomnienie, że tak naprawdę jesteśmy w domu.

Urban jungle to styl opierający się sztywnym schematom, zaprzeczenie stylu industrialnego i skandynawskiego. Znacznie bliżej mu do boho, od którego różni się właściwie tylko węższą paletą barw - mówi Jowita Łabys, dekoratorka i blogerka marki Eurofirany.

Urban Jungle, czyli postaw na zieleń w dekoracji


Urban jungle - zacznij od dodatkówPodoba ci się pomysł na domową dżunglę, ale nie wiesz, jak go zrealizować? Nie musisz przeprowadzić metamorfozy wnętrza w jeden dzień. Byłoby to dość karkołomne zadanie. Zacznij powoli zmieniać dodatki w salonie lub sypialni na te w zielonych kolorach i z motywami roślinności. Zarówno w salonie, jak i w sypialni doskonale sprawdzą się duże, dekoracyjne poduszki i narzuty w kolorze żywej zieleni, na ścianach można powiesić obrazy lub grafiki nawiązujące tematyczne do stylu urban jungle. Urban jungle to nawiązanie do natury, a ta nie lubi pośpiechu. Powoli, systematycznie, krok po kroku buduj swój nowy, zielony dom.

Zobacz też: Koce, narzuty i poduszki uczynią Twoje mieszkanie przytulniejszym

Urban jungle - jak udekorować oknoOkno w stylu urban jungle powinno sprawiać wrażenie wychodzenia na ogród. Niestety nie każdy ma tyle szczęścia, często widok za oknem nie ma nic wspólnego z zielenią. Tu można zastosować prosty trik - wystarczy postawić na parapecie okazałe rośliny i powiesić firanki z kolorowym, oczywiście zielonym, nadrukiem z motywem roślinnym. Jeśli chodzi o zasłony, to sprawdzą się zarówno gładkie ciemnozielone tkaniny, jak i lekkie zasłonki z wzorami liści i kwiatów. Jeśli chcesz, by twoje okno wyglądało elegancko postaw na dekorowane zasłony w zestawieniu z gładką firanką lub odwrotnie - gładkie zasłony z firanką z nadrukiem.

Urban jungle - rośliny żywe czy sztuczneTo jedyna dziedzina, w której można pozwolić sobie na niekonsekwencję. Ideałem byłyby oczywiście żywe rośliny, rozłożyste paprocie, pnące bluszcze, okazałe fikusy, difenbachie czy draceny. Jednak żywe rośliny są bardzo wymagające i kapryśne. Nie każdy ma dryg, by się nimi odpowiednio zajmować. Czasem mimo najlepszych chęci w doniczkach zamiast pięknych roślin smętnie prezentują się suche szczątki. Jeśli wiesz, że hodowla roślin nie jest twoją mocną stroną, często przebywasz poza domem, zapominasz o podlewaniu, nigdy nie wiesz, jaki nawóz zastosować itp., postaw na sztuczną roślinność. Doskonale imituje naturalną i z czasem zapomnisz, że masz w domu sztuczne kwiaty.

Urban Jungle, czyli postaw na zieleń w dekoracji


Urban jungle - nie tylko zieleńChociaż zieleń jest dominującym kolorem w stylu urban jungle, potrzebuje odpowiedniego tła. Tu sprawdzą się wszelkie kolory nawiązujące do natury, tzw. kolory ziemi, czyli beże, szarości, grafity, brązy. Doskonale sprawdzi się też klasyczna biel, zarówno na ścianach, jak i na dodatkach. Natomiast na pewno nie znajdziemy w tym stylu miejsca na odcienie czerwieni, pomarańczy i fioletu. Dopuszczalnym wyjątkiem mogą być kwiaty kwitnące w tych kolorach.

Eurofirany to firma z ponad dwudziestoośmioletnim doświadczeniem, zajmująca się dostarczaniem wysokiej jakości tekstyliów i dekoracyjnych dodatków. Umożliwia zamawianie szytych na wymiar rolet, firan i zasłon. Zamówienia można składać na stronie internetowej eurofirany.com.pl za pomocą kalkulatora szycia firan i zasłon. Niedawno w ofercie pojawiły się nowe kolekcje: Ella Line, Diva Line i Reina Line. Sprzedaż prowadzona jest w sklepie online i kilkudziesięciu salonach stacjonarnych. Na stronie marki prowadzony jest blog o tematyce wnętrzarskiej z ciekawymi pomysłami na aranżację wnętrz. Tam też dostępne są wszystkie szczegóły na temat nowego programu "Metamorfoza wnętrza".