Filtry
-
-

Mieszkanie modne i nowoczesne

Materiał partnera:

Szukamy pomysłów na to, jak urządzić wnętrze, by nowocześnie, oryginalnie, ze smakiem a także praktycznie. I choć katalogi wnętrzarskie pełne są inspiracji, a w sklepach znaleźć można cały szereg różnych produktów, to i tak trzeba najpierw określić swoje potrzeby i oczekiwania. Z zasady to nam ma się mieszkanie podobać i mamy się w nim dobrze czuć. Zapewne dlatego w wielu wnętrzach pojawiają się modne płytki dekoracyjne 3d, które stają się niezwykłą dekoracją ściany.

1. Ozdoba na ścianie
2. Gdzie kłaść panele dekoracyjne?
3. Jaka aranżacja?
4. Gdzie płyty 3d mogą się pojawić?

Linkhouse


Ozdoba na ścianie


Były modne tapety, malowane wzory, gładkie powierzchnie lub baranki czy tynki strukturalne, a nawet boazerie. Idei, jak wykończyć ściany w różnych wnętrzach, przez lata było wiele i część z nich wynikała z tego, że nic innego w sklepach nie było, a dekoracje po prostu miały być praktyczne. Przede wszystkim modne obecnie płyty dekoracyjne 3d nieco zrywają z popularnością idealnie gładkich ścian. W ten sposób można położyć niezwykle ciekawy wzór na całości lub fragmencie w dowolnym miejscu. Same panele mogą być wykonane na przykład z gipsu lub na przykład poliuretanu i są świetnym sposobem, by wykreować nieprzeciętną aranżację dopasowaną do stylu wnętrza.

Gdzie kłaść panele dekoracyjne?

Najczęściej ściany 3D pojawiają się w salonach przedpokojach oraz sypialniach. To również fantastyczne urozmaicenie miejsc użyteczności publicznej. Na dobrą sprawę poza warunkami technicznymi nie ma ograniczeń, gdzie można położyć płyty dekoracyjne. Z pewnością urozmaicą wnętrza atrakcyjną fakturą, Ale również można je pomalować na dowolny kolor, a gdy nam się znudzi, położyć kolejną warstwę. W tak prosty sposób możemy zmienić wystrój pokoju czy korytarza. Coraz więcej ludzi decyduje się zamontować panele tylko na fragmencie ściany tak jak kładzie się obecnie tapety. Dzięki temu przykuwa się uwagę do konkretnej strefy - na przykład miejsca za telewizorem, sofą czy łóżkiem.

Jaka aranżacja?

Pod hasłem płyty dekoracyjne 3D kryje się cały szereg faktur i wzorów. Bez problemu dobierzemy więc konkretny model do industrialnej, nowoczesnej czy też klasycznej stylizacji. W ten sposób podkreślimy każdy klimat, jakikolwiek tylko chcemy. Wszystko będzie zależało i od konkretnego wzoru, od miejsca położenia, a także od wielkości płaszczyzny. Wiele osób płyty dekoracyjne z betonu wykorzystuje do obudowy kominka, inni ażurowymi modelami z płyty MDF budują niezwykle stylowe ścianki działowe. Dodatkowo w palecie znajdziemy cały szereg wykończeń i powłok, które na przykład sprawiają, że efekt 3D jest podkreślony rozproszonym światłem. Uzyskuje się to przez brokatowe lub perłowe wykończenie.

Gdzie płyty 3d mogą się pojawić?

Teoretycznie wszędzie, choć należy pamiętać, że specyfika miejsca w pewien sposób będzie wyznaczać rodzaj użytego materiału. Na przykład w kuchni czy w łazience, czyli w przestrzeniach o podwyższonej wilgotności, powinny się pojawić produkty gipsowe lub też z MDF. I tak należy odpowiednio zaimpregnować powierzchnie oraz  unikać bezpośredniego kontaktu z wodą. Szczególną uwagę również należy zwrócić na miejsca o dużym natężeniu ruchu a tym samym podatności na uszkodzenia. W mieszkaniu z pewnością będzie to przedpokój, w miejscach użyteczności publicznej na przykład poczekalnie czy korytarze. Tam warto położyć panele 3d wykonane z wytrzymałych materiałów. Najczęściej producenci oferują płyty z gipsu, poliuretanu, płyt MDF, betonu i drewna. Poza tym niezwykle istotny będzie wzór, a konkretne panele można montować zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym na całości ściany lub jej fragmencie - na przykład we wnęce. Poza tym że to świetnie wygląda, stanowi również doskonałą warstwę izolacyjną i wygłuszającą.