Filtry
-
-

Osiedle Laurowe w Pszczynie - mieszkania na sprzedaż i wynajem!

Artykuł sponsorowany:

Dobra wiadomość dla osób, które poszukują mieszkania na wynajem w Pszczynie. Firma XCONSULTER Sp. z o.o., która wybudowała Osiedle Laurowe, przeznaczyła kilka nowych mieszkań do wynajęcia. Mieszkania wykończone są "pod klucz". Co ważne, mieszkania te można również kupić! W sprzedaży dostępne są też mieszkania w stanie deweloperskim.

Osielde Laurowe w Pszczynie - maj 2017


O inwestycjiOsiedle LAUROWE to przyjazna inwestycja zlokalizowana w Pszczynie, przy ul. Szymanowskiego (obok Pasażu Książęcego), na terenie osiedla mieszkaniowego Kępa, w sąsiedztwie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, przylegającego do Pszczyńskiej starówki.

Zabudowa osiedla obejmuje 4 budynki mieszkalne wielorodzinne o 4 kondygnacjach naziemnych, w których jest łącznie 46 mieszkań (o powierzchni użytkowej od 33 m2 do 72 m2). Na parterze budynków znajdują się komórki lokatorskie przynależne do każdego mieszkania oraz garaże dla samochodów osobowych. Do dyspozycji mieszkańców pozostają zewnętrzne miejsca parkingowe (w liczbie ok. 60) zlokalizowane w obrębie ogrodzonego osiedla z monitorowanym wjazdem. Zarówno komórki lokatorskie, jak i balkony/tarasy wliczone są w cenę mieszkania.

Budynek B1 składa się z 13 funkcjonalnych mieszkań i przynależnych im 13 komórek lokatorskich, podczas gdy każdy z budynków B2, B3 i B4 składa się z 11 mieszkań, 11 komórek lokatorskich oraz 3 garaży.

Etapy i terminyRozpoczęta w sierpniu 2015 roku inwestycja jest już całkowicie zakończona. Zamknięty został również proces formalnego oddania wszystkich budynków do użytkowania. Posiadamy zarówno ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie budynków B1, B2, B3 i B4, jak również zaświadczenie o wyodrębnieniu własności lokali, co stanowi podstawę do sprzedaży mieszkań.

Inwestycja realizowana była dwuetapowo. Etap pierwszy inwestycji, polegający na budowie dwóch budynków mieszkalnych oznaczonych numerami roboczymi B1 i B2 został zakończony w lipcu 2016. Drugi etap polegający na budowie budynków B3 i B4 zakończono natomiast w maju 2017.

Budynek usługowo-mieszkalnyW bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla LAUROWEGO powstaje budynek usługowo-mieszkalny, w którym na parterze, pierwszym i drugim piętrze zlokalizowana będzie powierzchnia biurowa, natomiast na trzecim piętrze znajdują się mieszkania przeznaczone na wynajem. Całkowite zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2018.

Kompleksowa oferta - mieszkania na sprzedaż i na wynajemWychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, na Osiedlu Laurowym oferowane są mieszkania zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. Mieszkania przeznaczone na wynajem wykończone są w standardzie "pod klucz", natomiast klienci zainteresowani zakupem mieszkania mają do wyboru mieszkania w stanie deweloperskim lub mieszkania wykończone w standardzie "pod klucz".

Istnieje również możliwość zakupu mieszkania w stanie deweloperskim i zlecenie deweloperowi za dodatkową opłatą całkowitego umeblowania i wyposażenia mieszkania zgodnie z własnymi preferencjami. Prace te nie są wliczone w cenę mieszkania i wykonywane będą po zawarciu odrębnej umowy w tym zakresie.

Stan deweloperskiMieszkania oferowane w sprzedaży oddawane są do użytku klienta w stanie deweloperskim i posiadają:

 • instalację wodno-kanalizacyjną,
 • instalację elektryczną, domofonową, dzwonkową i internetową,
 • zainstalowany osprzęt elektroinstalacyjny,
 • zainstalowany domofon oraz przycisk dzwonkowy,
 • instalację antenową,
 • zainstalowane grzejniki niemieckiej firmy KERMI,
 • dwufunkcyjny kocioł centralnego ogrzewania firmy VIESSMANN,
 • ściany wykończone tynkiem nakładanym maszynowo, a sufity posiadają gładź gipsową i są zagruntowane na biało,
 • posadzki betonowe,
 • stolarkę okienną wraz z elektrycznie sterowanymi zewnętrznymi roletami (niezależnie od kondygnacji),
 • parapety wewnętrzne (biało-szare PCV),
 • drzwi zewnętrzne,
 • płytki gresowe oraz balustrady ze stali nierdzewnej na balkonach i tarasach.
 • Ściany budynków wykonane są z cegły ceramicznej Porotherm 30 P+W docieplonej wełną mineralną ROCKWOOL FASROCK. Mieszkania usytuowane powyżej parteru posiadają balkon, natomiast mieszkania typu penthouse posiadają balkon i taras.


Przynależną częścią każdego mieszkania są znajdujące się na parterze komórki lokatorskie wliczone w cenę mieszkania. Komórki lokatorskie to pomieszczenia o powierzchni od 2,7 m2, wyposażone w płytki gresowe i metalowe, białe, pełne drzwi firmy HÖRMANN. Na parterze budynków B2, B3 i B4 znajdują się dodatkowo garaże o powierzchni ok. 20 m2. Garaże wyposażone są w płytki gresowe oraz drzwi garażowe firmy KRISPOL sterowane automatycznie z pilota.

Mieszkania w standardzie "pod klucz"W ofercie mieszkań przeznaczonych na wynajem oraz na sprzedaż znajdują się mieszkania wykończone w standardzie "pod klucz", które posiadają dodatkowe, wybiegające ponad wyżej opisany stan deweloperski następujące wyposażenie:

 • kuchnię wyposażoną w meble oraz niezbędny sprzęt kuchenny (kuchnia elektryczna z płytą indukcyjną i piekarnikiem, pochłaniacz, lodówka z zamrażalnikiem, zlew),
 • wykafelkowaną i całkowicie urządzoną łazienkę (kabina prysznicowa, umywalka, lustro, toaleta),
 • panele na podłogach pokoi
 • płytki na podłodze w przedpokoju, kuchni/aneksie kuchennym,
 • pomalowane ściany
 • zamontowane drzwi wewnętrzne i zewnętrzne oraz karnisze,
 • zainstalowane lampy, osprzęt elektrotechniczny i domofon.


Osiedle Laurowe - mieszkania w standardzie "pod klucz"


Mieszkania wykończenie "pod klucz" są gotowe do natychmiastowego zamieszkania, bez konieczności prowadzenia uciążliwych i długotrwałych prac wykończeniowych. Lokal wystarczy jedynie umeblować, co klient może zrobić we własnym zakresie lub w razie potrzeby mieszkanie może zostać wyposażone w podstawowe umeblowanie przez dewelopera. Dodatkowym atutem oferty dla najemcy jest fakt, że w czynszu zawarte już są media na zasadach określonych w umowie.

ZaletyPrzynależną częścią każdego mieszkania są znajdujące się na parterze komórki lokatorskie wliczone w cenę mieszkania. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców pozostają zewnętrzne miejsca parkingowe (60 miejsc parkingowych przypada na 46 mieszkań) zlokalizowane w obrębie ogrodzonego osiedla z monitorowanym wjazdem. Wszystkie mieszkania posiadają stosowny, własnościowy udział w gruncie. Deweloper jest bowiem właścicielem gruntów, a nie jedynie ich użytkownikiem wieczystym.

Projektanci Osiedla LAUROWEGO położyli szczególny nacisk na prostotę, harmonię i estetykę oraz ponadczasowość brył i zagospodarowania terenu. W efekcie zaprojektowano budynki będące połączeniem tradycyjnej zabudowy miejskiej i rozwiązań na miarę obecnych czasów, tak aby zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania. Integralnym elementem architektury osiedla jest zieleń.

LokalizacjaBezdyskusyjnym atutem Osiedla LAUROWEGO jest jego korzystna lokalizacja. Założeniem projektu było stworzenie ekskluzywnej, dogodnie usytuowanej otoczonej zielenią przestrzeni do życia, z zachowaniem wszelkich udogodnień, jakie daje bliskość centrum miasta, dobra komunikacja oraz niewielka odległość do istotnych instytucji takich jak dyskont spożywczy, szkoła, przedszkole, kościół czy park.

BezpieczeństwoW celu zapewnienia mieszkańcom maksimum bezpieczeństwa i intymności Osiedle LAUROWE jest obiektem w pełni zamkniętym z monitorowanym wjazdem. Wszystkie klatki schodowe są chronione samozamykającymi się drzwiami oraz domofonami, co zapewnia pełną kontrolę dostępu osób niepowołanych. Ponadto każde mieszkanie ma rolety zewnętrzne i dostęp do Internetu.

Nie do przecenienia jest również kameralność i intymność Osiedla LAUROWEGO. W każdym z zaprojektowanych 4 budynków mieszkalnych jest zaledwie 11 lub 13 mieszkań, co w odróżnieniu do mieszkań usytuowanych w rozległych budynkach wielorodzinnych, zapewni mieszkańcom spokój i nieuciążliwe sąsiedztwo.

Koszty pod kontroląKolejną zaletą oferowanych mieszkań będzie łatwy sposób na kontrolowanie kosztów eksploatacji dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym w zakresie ogrzewania i gospodarki mediami. Każdy z lokatorów ma do dyspozycji własny gazowy kocioł grzewczy, zapłaci więc tylko za ciepło, które realnie sam zużyje. Również zwiększony współczynnik izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych umożliwia w tym obszarze znaczne oszczędności dla mieszkańców. Najemcy natomiast w czynszu zawarte już mają media na zasadach określonych w umowie.

Bezpieczna inwestycjaWarto podkreślić, iż inwestycja realizowana jest ze środków własnych inwestora. Deweloper jest ponadto właścicielem gruntów, a nie jedynie ich użytkownikiem wieczystym.


O deweloperzeProjekt i budowa Osiedla LAUROWEGO realizowane są przez firmę XCONSULTER sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie. Budowa i wynajem nieruchomości to trzeci, obok doradztwa biznesowego oraz reklamy trzon działalności spółki. We wszystkich realizacjach celem nadrzędnym firmy jest budowa z wysokiej jakości materiałów i dbałość o estetyczne i trwałe wykończenie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma XCONSULTER sp. z o.o. zrealizowała następujące inwestycje budowlane:KontaktXCONSULTER Sp. z o.o.
Pszczyna, ul. Wiśniowa 2


 • tel. kom. +48 601 55 8005
 • tel/faks: + 48 (32) 448 34 20
 • e-mail: biuro@xconsulter.pl
 • xconsulter.pl


Szczegółowe informacje na temat Osiedla Laurowego na stronie: