POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Rolety w kasecie - czy warto je wybrać?

Materiał partnera:

Rolety w kasecie to obecnie jedno z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez klientów rozwiązań wśród osłon okiennych. Nie dziwi to jednak, oferują one bowiem szereg różnorodnych zalet. Zobacz, czemu warto zdecydować się na rolety w kasecie, co wyróżnia je spośród innych rolet i na co trzeba zwrócić uwagę, zanim dokona się zakupu?

Rolety w kasecie - czy warto je wybrać?


Uniwersalność, wygląd i dopasowanieTo, na co wiele osób zwraca olbrzymią uwagę, jest wygląd rolety i jej dopasowanie do konkretnego wnętrza. W takim przypadku rolety w kasecie oferują możliwość nie tylko wyboru odpowiedniego dla nas rodzaju materiału, z którego rolety będą wykonane, ale również jego koloru czy odcieniu, a nawet wzoru, który na rolecie będzie się znajdował.

Nie inaczej jest w przypadku samej kasety - one również mogą występować w różnych kolorach, idealnie dopasowanych do naszych wnętrz, również w tych, które swoim wyglądem imitować będą drewno - to rozwiązanie, na które decyduje się obecnie coraz większa rzesza klientów.

Jeżeli odpowiednio dobierzemy rolety i ich wygląd do naszych oczekiwań, mogą one albo być delikatne, wtapiać się w dane wnętrze i być niemal niewidoczne, albo wyraźnie eksponować swoją obecność - decyzja należy tylko do nas.

Rolety w kasecie - odpowiednie rozwiązanie dla alergikówObecnie wiele osób miewa problemy z alergią, w tym galerią na kurz i zawarte w nim roztocza. W takim przypadku wiele rolet może okazać się naprawdę problematycznymi, bowiem szybko zbierają one na sobie właśnie wspomniany kurz, który szybko może prowadzić do reakcji alergicznych. W takich wypadkach jednym z lepszych rozwiązań okażą się właśnie rolety w kasecie - wynika to z tego, że chowają się one do rolety w dowolnym momencie, nie będą więc zbierać na sobie kurzu.

Dodatkowo to właśnie rolety w kasecie są jednymi z prostszych nie tylko w kontekście utrzymania ich czystości, ale również prostoty i szybkości ich czyszczenia, gdy zajdzie już taka konieczność.

Ochron przed słońcem - rolety dzień-noc i rolety zaciemniająceZdecydowanie się na rolety w kasecie sprawia, że idealnie możemy wybrać materiał i jego rodzaj, z którego są one wykonane, dzięki czemu dopasowujemy do swoich potrzeb możliwość ograniczenia wpadania słońca do naszego pomieszczenia. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są rolety w kasecie typu dzień-nocy, które umożliwiają bardzo precyzyjne dostosowanie ilości światła, wpadającego do danego pomieszczenia. Rolety tego typu skonstruowane są z naprzemiennie niewystępujących na niej pasów, które kolejno przepuszczają i nie przepuszczają światła. Poruszanie roletą sprawia, że konkretne ułożenie pasów umożliwia wpuszczenie do pomieszczenia większej lub mniejszej ilości światła, w zależności od naszych preferencji. Innym rodzajem materiału jest materiał zaciemniający.

Wykonane z niego rolety pozwalają na mocne ograniczenie dopływu światła do naszego pomieszczenia - warto się na nie zdecydować jednak tylko wtedy, gdy będziemy pewni, że zbyt mała ilość światła w danym miejscu nie okaże się problemem.

Idealne dopasowanie do oknaZdecydowanie się na rolety w kasecie sprawia, że będziemy mogli idealnie dopasować je do naszych okien, nawet jeżeli np. pod kątem swoich rozmiarów, są one nietypowe. Wynika to gównie z faktu, że rolety w kasecie możemy wykonać na wymiar, dzięki czemu rolety zawsze będą idealnie spasowane, idealnie spełniające swoje funkcje, blokując światło czy wzrok wścibskich osób. Rolety w kasecie na wymiar w Krakowie i okolicach oferuje firma krakowrolety.pl - partner niniejszej publikacji.

Dodatkowo, ze względu na stosowane prowadnice, materiał, z którego wykonana jest sama roleta, idealnie pasuje i przylega do samego okna, co sprawia, że całość nie tylko prezentuje się bardzo estetycznie, ale również sprawia, że roleta jeszcze bardziej spełnia swoje funkcje, ograniczając dopływające z zewnątrz światło.

Łatwy i bezinwazyjny montażOto kolejna z zalet rolet w kasecie. Są one niezwykle proste w montażu, dzięki czemu może sobie z nim poradzić niemal każdy. Montaż jest również bezinwazyjny, co sprawia, że nawet po usunięciu rolety, nie zostaną po nie żadne ślady.

Do samego montażu nie będą również potrzebne ani specjalne narzędzia, ani wiertarka, bowiem roletę okienną w kasecie montujemy za pomocą specjalnego kleju na skrzydle okiennym. Sama ściana, czy rama okna, nie zostaną więc uszkodzone.

Aby klej dobrze się trzymał, wraz z całą roletą, warto przed przyklejeniem jej, zdecydować się na jej oczyszczenie i odtłuszczenie, w czym może pomóc odpowiednio mocny alkohol albo specjalne, przeznaczone do tego środki chemiczne.

Niska cena, funkcjonalność i wygoda użytkowaniaRolety w kasecie nie bez powodu są tak popularne. Ich użytkowanie nie sprawia nikomu problemu, jest proste i intuicyjne, a sama konstrukcja naprawdę prosta, stąd również nie jest podatna na liczne uszkodzenia. Dodatkowo, rolety w kasecie zaliczają się do jednych z najtańszych rodzajów rolet, które jednocześnie doskonale spełniają swoje funkcje ograniczania dopływu światła i zapewniania prywatności. Będzie to więc idealny wybór dla osób, które mają ograniczony budżet i poszukują prostego, ale funkcjonalnego sprzętu, który sprawdzi się nawet w przypadku okien o niestandardowych wymiarach. Zapraszamy do kontaktu.