Filtry
-
-

Termoizolacja domu pianką PUR - jaka jest cena takiej inwestycji?

Materiał partnera:

Biorąc pod uwagę poziom cen nośników energii oraz tegoroczny wzrost kosztów energii elektrycznej oraz gazu, coraz istotniejsze dla naszej kieszeni staje się kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwie domowym. Minimalizowanie strat ciepła w domu nie jest już obecnie wyłącznie opcją dla oszczędnych, ale koniecznością dla wszystkich. Ocieplenie domu pianką PUR to skuteczne rozwiązanie, które pomoże w redukcji kosztów konsumowanej energii oraz w zwiększeniu komfortu użytkowego budynku. Jaka jest cena ocieplenia pianką PURIOS przeciętnego metrażu domu jednorodzinnego?

Linkhouse


Newralgiczne obszary strat ciepłaDzięki swoim właściwościom warstwa izolacyjna w okresie letnim utrudnia dostanie się ciepła do budynku, zimą zaś skutecznie utrudnia utratę ciepła, co skutecznie przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Najwięcej ciepła ucieka zazwyczaj przez dach oraz odsłonięte ściany, dlatego też te obszary wymagają odpowiedniej izolacji w pierwszej kolejności. Aby mógł powstać prawdziwie wygodny i energooszczędny dom, ocieplenie lub docieplenie powinno dotyczyć również okien, drzwi zewnętrznych i garażowych.

Termoizolacja spełni swoje zadania jedynie wtedy, gdy do prac dociepleniowych zostaną wykorzystane wyłącznie najwyższej jakości materiałów izolacyjnych. Jednym z takich produktów, coraz częściej stosowanych w pracach termoizolacyjnych, jest piana PURIOS. Cena ocieplenia pianką oraz koszt wykonawstwa są obecnie mocno konkurencyjne z innymi standardowymi materiałami izolacyjnymi.

Linkhouse


Jaka cena za ocieplenie pianką?


Pianka poliuretanowa to materiał lekki, paroprzepuszczalny, dobrze uszczelniający oraz łatwy w montażu. Użycie pianki PURIOS należy do najszybszych dostępnych obecnie na rynku metod wykonywania termoizolacji. Aplikacja pianki odbywa się natryskowo, dzięki czemu naprawdę sporą powierzchnię roboczą można zaizolować w zaledwie kilka godzin (dziennie nawet ponad 250 m2).

Najczęściej grubość warstwy ocieplenia wykonanej pianą poliuretanową otwartokomórkową wynosi 15 cm, a koszt izolacji natryskowego 1m2 wynosi ok 60 zł brutto. Jeżeli konieczne jest położenie warstwy izolacyjnej o grubości 20 cm, wówczas cena m2 może sięgać 70 zł brutto (pod uwagę brana jest powierzchnia inwestycji oraz jej geometria).

Dla warstwy izolacji o grubości 20 cm parametr domu energooszczędnego wynosi 0,2. Oznacza to, że rocznie potrzeba energii o wielkości 20 kW na m2. Ostateczny koszt termoizolacji budynku jest uzależniony przede wszystkim od powierzchni inwestycji - co w praktyce znaczy, że im jest ona mniejsza, tym każdy m2 powierzchni inwestycyjnej będzie droższy.

Ocieplenie pianką cena uzależniona jest również od położenia geograficznego inwestycji. Za aplikację piany PUR o grubości od 10 - 15 cm zapłacimy najmniej w województwach świętokrzyskim, podlaskim oraz lubelskim. Najwyższa cena natrysku dotyczy z reguły województw wielkopolskiego, pomorskiego, opolskiego i łódzkiego. W przypadku warstwy o grubości od 15 do 17 cm - najwięcej zapłacimy w województwie śląskim oraz warmińsko-mazurskim. Z kolei najtaniej będzie w województwach lubelskim i świętokrzyskim.